Bielizna Ślubna

Dzień ślubu to najbardziej wyczekiwany dzień w życiu kobiety. Jaką powinnyśmy kupić bieliznę?

Ładną, wygodną, a może kolorową?

Bielizna Panny młodej powinna być wygodna, a zarazem funkcjonalna i sexowna. Kupujmy bieliznę do odpowiedniego kroju sukni, aby nigdy nie było jej widać J Kolor bielizny jest mocno ograniczony przy tak uroczystym dniu. Możemy wybrać kolor biały, ecru, śmietankowy, czy może cappuccino. Dobierajmy krój i fason do naszych proporcji, dbajmy również o wygodę i komfort. A czy wybierzecie satynę czy koronkę to już zależy tylko od waszych upodobań. Pamiętajmy jednak że po każdym weselu przychodzi noc poślubna.

https://claudiamaylingerie.wordpress.com

Atrakcje weselne

Dawniej na przyjęciu weselnym, atrakcje zapewniało się podczas oczepin. Dziś to wszystko się zmieniło i atrakcje towarzyszą gościom przez całe wesele. Jakie wybrać aby goście się dobrze bawili?

Atrakcji weselnych jest bardzo dużo, każda Para Młoda znajdzie coś odpowiedniego. Przybliżymy kila z nich:

Fotobudka/fotolusto – można zatrzymać chwilę i emocję jakie towarzyszą nam w tym dniu, goście świetnie się bawią

Pokaz tańca – coraz częstszą atrakcją jest pokaz tańca np. towarzyskiego z 5 minutową nauka tego tańca, świetna integracja gości

Quiz – to dość nowa forma zabawy weselnej, można w nią wciągnąć wszystkich gości, pamiętajcie o jakiś małych prezencikach

Sztuczne ognie- bardzo efektowny pomysł na wyciągniecie chodź na chwilę gości od weselnego stołu, niesamowite doznania

Pokaz barmański – bardzo popularne w ostatnim czasie, fajnie aby taki pokaz był również z możliwościom degustacji dla gości

Pokaz slajdów – to pomysł aby wszyscy goście poznali historie waszego poznania, waszej miłości.

Takich atrakcji weselnych jest bardzo dużo na kolejnych wpisach będziemy rozwijać i przybliżać temat.

10 podstawowych błędów przy organizacji ślubu

Nie ustalenie budżetu na ślub i wesele

Łatwo popaść w finansowe tarapaty, gdy nie ustaliliście ślubnego budżetu. Przedyskutujcie z narzeczonym ile pieniędzy chcecie przeznaczyć na ślub i wesele. Dużo łatwiej będzie szukać podwykonawców, oraz ofert firm które będą Was satysfakcjonować. Jeśli nie potraficie określić budżetu lub podzielić go odpowiednia można to zlecić Konsultantce Ślubnej, która zrobi to za Was.

Podpisywanie umów- rezerwacje

Zbyt szybkie , impulsywne rezerwacje niosą za sobą wiele rozczarowań. Warto porównać ceny podwykonawców, lub koszt Sali. Wybierajcie miejsca, które będą spełniać Wasze oczekiwania w 100% (miejsce, cena, obsługa)

Zaproszenie zbyt wielu gości

Jeśli Wasz budżet nie jest zbyt wysoki, nie zapraszajcie gości na siłę, małe wesele też jest piękne i klimatyczne.

Zmniejszaj koszty

Dekoracja, wianek, biżuteria… każda z nas chciałaby mieć wszystko nowe, ale jeśli Wasz budżet jest ograniczony możecie odkupić dekoracje od innej Pary Młodej, tym samym redukujecie sobie koszty

„Zosia samosia”

Proś o pomoc innych i nie wstydź się tego! Sama nie jesteś wstanie dopilnować wszystkiego. Efekt działania na „Zosie samosie” czasami jest opłakany w skutkach, i do tego rosną koszty nawet trzy krotnie.

Porównywanie

Nie porównuj się do innych, nie analizuj wesel na których byłaś, lub które widziałaś w internecie. Większą przyjemność sprawi Ci zorganizowanie ceremonii tej wyjątkowej, tej jedynej i tej Twojej.

Nieplanowane wydatki

Planując ślub i wesele często zapominamy o nieprzewidzianych wydatkach takich jak winietki, podziękowania dla gości itd. Zaplanujcie je w momencie planowania budżetu.

Kwiaty

Od dawna wiadomo że kwiaty to dość spory wydatek przy organizacji ślubu i wesela. Jak wybrać kwiaty, żeby nie zbankrutować? Wybieraj kwiaty które są dostępne w czasie gdy bierzesz ślub. Zawsze możesz zwrócić się o pomoc w doborze kwiatów do florystów lub wedding plannera, oni zawsze wiedzą jakie rodzaje kwiatów odpowiadają odpowiednim porom roku.

Panika i stres

Dzień ślubu to najważniejszy moment w życiu par. Każda z Was chce, aby ten dzień był wyjątkowy, jedyny, ale czy przygotowani jesteście na nieprzewidziane wpadki? To dość częsty problem pojawiający się w tym dniu. Wtedy można kupić usługę koordynacji dla ślubu, każdy wedding planner posiada w swojej ofercie taką usługę. Koordynator sprawdza, dogląda, nadzoruje, pilnuje oraz jest do Waszej dyspozycji od godzin rannych do późnych godzin wieczornych. To on odpowiada, abyście byli spokojni, zrelaksowani i nie zaprzątali sobie głowy nieprzewidzianymi sytuacjami.

Jedzenie

Największym problemem jest brak spożywania posiłków. Adrenalina, stres, podniecenie jest tak silne że czasami zapominacie o sobie. Być, zaplanować i przeżyć wesele trzeba mieć siłę, więc Panny Młode dzień zaczynamy od śniadania. J