10 podstawowych błędów przy organizacji ślubu

Nie ustalenie budżetu na ślub i wesele

Łatwo popaść w finansowe tarapaty, gdy nie ustaliliście ślubnego budżetu. Przedyskutujcie z narzeczonym ile pieniędzy chcecie przeznaczyć na ślub i wesele. Dużo łatwiej będzie szukać podwykonawców, oraz ofert firm które będą Was satysfakcjonować. Jeśli nie potraficie określić budżetu lub podzielić go odpowiednia można to zlecić Konsultantce Ślubnej, która zrobi to za Was.

Podpisywanie umów- rezerwacje

Zbyt szybkie , impulsywne rezerwacje niosą za sobą wiele rozczarowań. Warto porównać ceny podwykonawców, lub koszt Sali. Wybierajcie miejsca, które będą spełniać Wasze oczekiwania w 100% (miejsce, cena, obsługa)

Zaproszenie zbyt wielu gości

Jeśli Wasz budżet nie jest zbyt wysoki, nie zapraszajcie gości na siłę, małe wesele też jest piękne i klimatyczne.

Zmniejszaj koszty

Dekoracja, wianek, biżuteria… każda z nas chciałaby mieć wszystko nowe, ale jeśli Wasz budżet jest ograniczony możecie odkupić dekoracje od innej Pary Młodej, tym samym redukujecie sobie koszty

„Zosia samosia”

Proś o pomoc innych i nie wstydź się tego! Sama nie jesteś wstanie dopilnować wszystkiego. Efekt działania na „Zosie samosie” czasami jest opłakany w skutkach, i do tego rosną koszty nawet trzy krotnie.

Porównywanie

Nie porównuj się do innych, nie analizuj wesel na których byłaś, lub które widziałaś w internecie. Większą przyjemność sprawi Ci zorganizowanie ceremonii tej wyjątkowej, tej jedynej i tej Twojej.

Nieplanowane wydatki

Planując ślub i wesele często zapominamy o nieprzewidzianych wydatkach takich jak winietki, podziękowania dla gości itd. Zaplanujcie je w momencie planowania budżetu.

Kwiaty

Od dawna wiadomo że kwiaty to dość spory wydatek przy organizacji ślubu i wesela. Jak wybrać kwiaty, żeby nie zbankrutować? Wybieraj kwiaty które są dostępne w czasie gdy bierzesz ślub. Zawsze możesz zwrócić się o pomoc w doborze kwiatów do florystów lub wedding plannera, oni zawsze wiedzą jakie rodzaje kwiatów odpowiadają odpowiednim porom roku.

Panika i stres

Dzień ślubu to najważniejszy moment w życiu par. Każda z Was chce, aby ten dzień był wyjątkowy, jedyny, ale czy przygotowani jesteście na nieprzewidziane wpadki? To dość częsty problem pojawiający się w tym dniu. Wtedy można kupić usługę koordynacji dla ślubu, każdy wedding planner posiada w swojej ofercie taką usługę. Koordynator sprawdza, dogląda, nadzoruje, pilnuje oraz jest do Waszej dyspozycji od godzin rannych do późnych godzin wieczornych. To on odpowiada, abyście byli spokojni, zrelaksowani i nie zaprzątali sobie głowy nieprzewidzianymi sytuacjami.

Jedzenie

Największym problemem jest brak spożywania posiłków. Adrenalina, stres, podniecenie jest tak silne że czasami zapominacie o sobie. Być, zaplanować i przeżyć wesele trzeba mieć siłę, więc Panny Młode dzień zaczynamy od śniadania. J